Képkiállításon és Aukción a gyöngyösi Idősek Klubja
A Gyöngyösi Kulturális és Közgyűjteményi Központ keretein belül működő Mátra Művelődési Központ gyakran ad otthont Képkiállításoknak és Aukcióknak. Ilyen volt az elmúlt héten rendezett A + B Galéria rendezvénye, melyet a Gyöngyös, Visonta úti Idősek Klubja érdeklődő tagsága is meglátogatott.
A programnak nem kellett nagy hírverés a klubban, mert azonnal felkeltette érdeklődésünket hiszen az idősek- és szépkorúak képkiállítást már láttak, de aukciót – kiárazott festményt – még csak TV-ben, filmen láthattunk.
A rendezvénylátogatás napján már korán reggel gyülekezett az érdeklődő tagság – melynek lényeges mozzanata volt az összetartozást erősítendő – gondozók által készített meleg tea és zsíroskenyér.
Ahogy megérkeztünk rögtön szembe ötlött az elkerített kiállítási tér, ami az érdeklődés még nagyobb fokozódását idézte elő. Azonnal megkezdtük a kulturálódást és nagy figyelemmel fordultunk a kiállított képek felé.
Az A + B Galéria Pécset több mint 20 éve családi vállalkozásként indult. Sikereinek titka, hogy tudják; a művészet – akárcsak a tudomány – elválaszthatatlan az embertől. A belső terek díszítésének, ékesítésének igénye több évszázada formálódó hagyomány melyet a Galéria festményei kellemes – kívánt – hangulat kellőképpen kiemelik és ezzel ízléses környezetet teremtenek a lakásokban.
A Galéria ma már több mint 50 neves és elismert kortárs festővel áll munkakapcsolatban, a képállomány 90%-át ma is élő, az ország különböző pontjait, és a festészet más-más ágait képviselő kortárs művészek képei alkotják. Ezeket a változatos műfajú – tájkép, csendélet, portré, tűzzománc, stb. –, és technikájú – olaj, rézkarc, pasztell stb. –, valamint méretű festményeket tekintettük meg.
Az aukcióban szinte természetesen – nyugdíjból élők lévén – nem vettünk részt, amit az addig aktív kiállítás szervező szomorúan vett tudomásul. Számunkra azonban érdekes volt látni a kiállított képek árát, a művészet nyers árát...
Az esztétikus és dekoratív művészi alkotások lehetnek egyben többszörösen megtérülő befektetések is, hiszen egy-egy kép pár év elteltével – akár – a vásárlási ár sokszorosát is érheti.
Számunkra ambivalens érzéseket idéztek elő a képek, mert – tekintettel életkorunkra és tapasztalatainkra – a „kortárs ízlés” megjelenítésének mivoltja óhatatlanul a „klasszikus ízlés” összehasonlítási alapjául szolgált.
Összességében a Gyöngyös, Visonta úti Idősek Klubja tagjai tartalmasan töltötték el a délelőttöt a gyöngyösi Mátra Művelődési Központ képkiállításán és aukcióján.
Természetesen az elmaradhatatlan csoportkép sem maradhatott el.
Borsi Miklós
klubtag
Gyöngyös, Visonta úti Idősek Klubja